kosz logoPierwszy KOSz – Krótki Obóz Szybowcowy 2015

Podczas „długiego weekendu” nasza ekipa wybrała się na południe – do Międzybrodzia Żywieckiego, aby odwiedzić Górską Szkołę Szybowcową!

Wyruszyliśmy w środę, 3 czerwca, po południu. Dotarliśmy na miejsce wieczorem i mieliśmy nieco czasu na przygotowania – jako że „W Boże Ciało się nie lata”, kolejny dzień spędziliśmy w parku linowym i na wycieczkach rowerowych.

W piątek rozpoczęło się latanie! Nasi piloci odbyli loty sprawdzające z instruktorem Januszem Kamińskim. Towarzyszyli nam również paralotniarze oraz piękne widoki.

IMG_9628Dla mnie największa przygoda zaczęła się jednak następnego dnia – zostałem dopuszczony do lotów samodzielnych! Po przygotowaniu kadrowej PW-5, wybrałem się na termiczno-żaglowy lot po okolicy. Dzień zakończyłem oficjalnym „laszowaniem” Smyka. A potem… wizyta u Biskupa! Obejrzeliśmy warsztat z szybowcami lepszymi niż fabryczne – bo robionymi ręcznie, a nie „taśmowo”.

Z wizytą u Biskupa

Kolejny dzień to kolejne loty, wizyta poczciwego Zlina i – niestety – powrotu. W niedzielne popołudnie wyruszyliśmy w podróż powrotną.

Górska Szkoła Szybowcowa na Żarze działa przez niemal cały rok. Warunki do latania są tam naprawdę ciekawe, widoki są przepiękne, a ekipa to pasjonaci!

Planujemy kolejny Krótki Obóz Szybowcowy już niedługo. Śledźcie naszą stronę, aby pozostać na bieżąco! Zachęcam również do odwiedzenia galerii zdjęć.

Mikołaj Pernak Jr.

 

 

Polish PL English EN