Podaruj 1.5% podatku

Jak wiemy Aeroklub Elbląski uzyskał oficjalnie status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Uzyskanie statusu OPP wiąże się z możliwością przekazywania 1.5% podatku
na rzecz Aeroklubu Elbląskiego!

Zachęcamy wszystkich członków i sympatyków lotnictwa do przekazywania 1.5% podatku na Nasz Aeroklub. Jak to zrobić? Wystarczy w zeznaniu podatkowym wnioskować o przekazanie 1.5% podatku na Aeroklub Elbląski.

Zarząd Aeroklubu Elbląskiego zwraca się z prośbą o rozpowszechnianie tej informacji wśród Waszych najmowych, rodzin, przyjaciół, firm. Przekonajcie ich, że warto ten 1.5% przekazać właśnie nam.

Więcej na ten temat.

Jak wypełniać PIT-y

1. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT -28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38)

Po wyliczeniu, kwoty podatku jaką będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są “Wniosek o przekazanie 1.5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP wpisujemy nazwę Aeroklub Elbląski i numer KRS czyli 0000016441.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona przekraczać 1.5 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdof).

Należy pamiętać, że na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1.5% tylko dla jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu – w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.

Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje np. imię i nazwisko albo wskazać na konkretny cel. Przeznaczona jest na to specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” należy wpisać: wsparcie celów statutowych poz. 125-129-PIT-28, poz. 301-305-PIT-36, poz. 104-108-PIT-36 L, poz. 122- 125 – PIT-37, poz. 57-61 – PIT-38. Takie Informacje przesyła się do organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

2. Złożyć zeznanie podatkowe i zapłacić podatek

Wniosek podatnika o przekazanie 1.5% wybranej organizacji, zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy podatnik zapłaci w pełnej wysokości należny podatek.

Pieniądze – 1.5% podatku należnego – na konto Aeroklubu Elbląskiego przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

1.5% można przekazać w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie lub w korekcie zeznania podatkowego, pod warunkiem, że zostanie ona złożona w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof).

Termin składania zeznań podatkowych upływa 31 stycznia (dla ryczałtowców) oraz 30 kwietnia (dla pozostałych podatników).

Należy pamiętać, że w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać wybrany

cel: wsparcie celów statutowych

Masz jakieś pytania?

Odwiedź nasz Fanpage

Wszystkie aktualne informacje na wyciągnięcie ręki. Publikujemy regularnie, także jeśli chcesz być na bieżąco nie zapomnij nas obserwować! 

Skontaktuj się przez formularz

Masz niestandardowe pytanie? Nie jesteś czegoś pewien? Napisz śmiało przez nasz formularz kontaktowy, udzielimy Ci odpowiedzi tak szybko jak to możliwe!

Nasi Partnerzy

Polish PL English EN