plakat_a3(1)

Stowarzyszenie Aeroklub Elbląski organizuje  29 sierpnia 2015r. W godzinach 11.00-19.00 Festyn lotniczo-rodzinny pod hasłem: „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Główną atrakcją naszego pikniku będą loty widokowe samolotem nad miastem i okolicami, loty zapoznawcze na szybowcu.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych dzieci będą m.in.:

–        zamki i zjeżdżalnie dmuchane – bezpłatne,

–        zabawy na trampolinach dla dzieci i dorosłych (Jump Fitness Maciej Skrobotun) – bezpłatne,

–        przejażdźki  konne z Fundacją Końskie Zdrowie,

–        kącik z zabawkami, watą cukrową i popcornem.

Dzieci będą mogły podziwiać pojazdy służb mundurowych, utworzone zostanie stanowisko profilaktyczne STOP dopalaczom. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu zaprezentują gościom wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt prewencyjny oraz pojazdy służbowe. Ponadto goście odwiedzający stoisko promujące Żandarmerii podczas zjazdu na symulatorze zderzeń osobiście przekonają się, jakie siły działają na człowieka w czasie uderzenia samochodu w przeszkodę. Dzięki wykorzystaniu okularów typu alkogogle mieszkańcy Elbląga za pomocą prostych ćwiczeń przekonają się jakie  trudności z koordynacją ruchów występują w stanie nietrzeźwości .

Ponadto wspólnie z rodziną, przyjaciółmi będzie można skosztować przysmaków grillowych przyrządzanych przez Kawiarnię U Aktorów oraz napić się napojów chłodzących.

Z atrakcji lotniczych nie zabraknie również skoków spadochronowych, wystawy sprzętu lotniczego, wystawy modelarskiej, będzie także ogródek paralotniowy.

W czasie festynu lotniczego będzie także stanowisko z przedstawicielami elbląskiego kajakarstwa. Prezentować się będą kajakarze „zwodowcy” startujący na arenach krajowych i zagranicznych uczestnicząc w wyścigach na dystansach olimpijskich jak i w multimaratonach (50-100km). Kajakarze zaprezentują swój sprzęt, będzie możliwość wiosłowania „na sucho” oraz porozmawiania z najlepszymi.

Wjazd i parking od ulicy Akacjowej.

Zapraszamy na lotnisko