Aeroklub Elbląski 4 października 2014 organizuje zawody latawcowe.

Celem imprezy jest popularyzacja sportu modelarskiego i zawodów latawcowych a także stworzenie możliwości zaprezentowania własnych umiejętności modelarskich i plastycznych.

Zbiórka oraz rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 10 na terenie elbląskiego lotniska. Zawody skierowane są do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Zawody zostaną rozegrane w następujących grupach wiekowych:

–                 dzieci z przedszkoli,

–                 dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych,

–                 uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych,

–                 uczniowie klas gimnazjalnych.

Komisja sędziowska przy ocenie latawca bierze pod uwagę następujące kategorie:

–                 rozwiązania techniczne zastosowane przy budowie latawca,

–                 staranność wykonania latawca,

–                 zdobienie latawca,

–                 lot latawca i efekty specjalne wykonane w powietrzu

–                 za latawiec skrzynkowy organizator przewiduje dodatkowe punkty, ze względu na trudność wykonania

Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy a dla najlepszych zawodników puchary.

Więcej informacji udziela koordynator zawodów: Jarosław Rzeciński, tel. 537 33 44 10.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: biuro@aeroklubelblaski.pl do 01.10.2014r.

latawiec