Po raz pierwszy w historii w Elblągu będzie można podziwiać zawody motoparalotniarzy. W najbliższy weekend (12-14 września) na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego odbędzie się V Etap Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Do naszego miasta przyjedzie krajowa czołówka zawodników w tej dyscyplinie.

Zawody paramotolotniowe potrwają od piątku do niedzieli na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego. Jest to ostatni etap ogólnopolskich zawodów, który ostatecznie wyłoni najlepszych zawodników spośród polskich pilotów motoparalotniowych, będą też oni walczyć o Puchar Prezydenta Elbląga.

– Rozgrywane będą konkurencje nawigacyjne, ekonomiczne i sprawnościowe, w tym najbardziej widowiskowe slalomy, a wyniki pilotów zaliczane są do rankingu, prowadzonego zgodnie z regulaminem Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Celem zawodów jest przyczynienie się do wzrostu świadomości i umiejętności pilotów, jak również do promocji i rozwoju paralotniarstwa w Polsce – informują organizatorzy.
W zawodach biorą udział amatorzy jak i zawodnicy Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W Elblągu zaprezentują się utytułowani piloci, m.in. mistrzowie Polski oraz mistrzowie Europy i świata. Wstęp na zawody jest wolny.

Program:

piątek (12 września)
godz. 17-20 – rejestracja uczestników
godz. 20 – otwarcie zawodów i odprawa dla pilotów biorących udział w zawodach

sobota (13 września)
godz. 7-11 – konkurencja nawigacyjna
godz. 15-19 – lot ekonomiczny i slalom w zależności od warunków atmosferycznych

niedziela (14 września)
godz. 7-10 – konkurencje nawigacji, slalom lub lot ekonomiczny w zależności od warunków atmosferycznych
godz. 12-13 – oficjalnie zakończenie z ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów i nagród

Patronat honorowy – prezydent Elbląga Jerzy Wilk
Sponsorzy: Nowoczesna Agencja Pracy Personalny Serwis, Nirvana Paramotors, Ecextreme, DUDEK Paragliders
Sponsor wspierający – MOSiR Elbląg
Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe, Promotor Team Poland, Aeroklub Elbląski, Elbląska Grupa Paralotniowa


Impreza jest objęta patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
żródło www.portel.plparalt
Polish PL English EN