Szkolenie PPL(A)
Prowadzimy szkolenie do samolotowej licencji turystycznej PPL(A). Ukończenie kursu zajmuje zazwyczaj jeden sezon lotniczy i w głównej mierze zależne jest od dostępności czasowej ucznia i warunków pogodowych. Szkolenie teoretyczne prowadzimy hybrydowo(stacjonarnie i wideokonferencyjnie).
Zapraszamy także na kurs pilota Turystycznego LAPL(A) – Light Aircraft Pilot License, czyli Licencja Pilota Samolotów Lekkich. Posiadacz licencji samolotowej LAPL jest uprawniony do wykonywania czynności pilota dowódcy samolotów jednosilnikowych tłokowych lądowych lub motoszybowców turystycznych o maksymalnej poświadczonej masie startowej 2000 kg lub mniej.
Wymagania niezbędne do rozpoczęcia szkolenia:
Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat.
Wykształcenie min. gimnazjalne (lub równoważne)
Badania lotniczo-lekarskie
klasy 2. lub 1.
Etapy szkolenia:
01. Badania Lekarskie
Badania należy wykonać przed rozpoczęciem szkolenia. Odpowiedzą one na pytanie, czy możemy latać. W klasie 2. nie wymaga się od pilotów idealnego zdrowia.
Możliwe jest latanie z wadą wzroku (konieczność posiadania dwóch par okularów).
02. Kurs teoretyczny
Wszystkie informacje na temat kursu teoretycznego znajdują się na naszej platformie e-learning
03. Kurs Praktyczny
Szkolenie odbywa się na samolotach Cessna 150. Czas trwania szkolenia to minimum 45 godzin lotu (wymagane do licencji). Szkolenie składa się z kilku zadań, w trakcie których przeprowadzane są wewnętrzne sprawdzenia umiejętności. Pierwszy lot samodzielny odbywa gdy zarówno instruktor jak i uczeń są pewni wyuczonych umiejętności.
Zadania:
- A – loty po kręgu i do strefy (szkolenie podstawowe)
- B – loty zapoznawcze według wskazań przyrządów
- C – przeloty VFR w ruchu lotniczym kontrolowanym i niekontrolowanym.
Po zaliczeniu powyższych zadań, uczeń – pilot uzyskuje:
- nalot łączny: 45 godzin
- w tym nalot samodzielny: 10 godzin
04. Egzamin Teoretyczny w ULC
Egzamin odbywa się w siedzibie ULC w Warszawie na ul. Flisa 2, w sesjach dwutygodniowych (2 pierwsze tygodnie każdego miesiąca) z możliwością rezerwacji miejsca przy komputerze.
Pobierz prezentację opisującą cały proces.
Czasy trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów. Podane są czasy maksymalne, realne jest zdanie wszystkich przedmiotów w 1-2 godzin.
Więcej informacji można znaleźć na stronach
06. Egzamin praktyczny ULC
Egzamin odbywa się zazwyczaj w Pruszczu Gdańskim i może być przeprowadzony na samolocie używanym podczas szkolenia. Podobnie jak w przypadku teorii, przed przystąpieniem do egzaminu państwowego, zdaje się egzamin wewnętrzny z instruktorem innym niż prowadzący.
Więcej informacji można znaleźć na stronach
- http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=796&Itemid=522
- http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=187&Itemid=312
07. Odbiór licencji
ULC ma na wydanie licencji 30 dni od daty dostarczenia dokumentów. Zazwyczaj są to 2 tygodnie, jednakże jeśli licencja ma być odebrana w oddziale w Gdańsku należy doliczyć jeszcze tydzień na przesłanie pocztą.
Przydatne telefony:
- 22 520 74 51 – dział wydawania licencji w Warszawie
- 58 320 20 10 – oddział w Gdańsku
Masz jakieś pytania?
Odwiedź nasz Fanpage
Wszystkie aktualne informacje na wyciągnięcie ręki. Publikujemy regularnie, także jeśli chcesz być na bieżąco nie zapomnij nas obserwować!
Skontaktuj się przez formularz
Masz niestandardowe pytanie? Nie jesteś czegoś pewien? Napisz śmiało przez nasz formularz kontaktowy, udzielimy Ci odpowiedzi tak szybko jak to możliwe!