o nas | about us

235km

we speak: 馃嚨馃嚤 馃嚞馃嚙 馃嚜馃嚫 馃嚫馃嚜 馃嚪馃嚭

Aeroklub Elbl膮ski jest stowarzyszeniem, kt贸rego g艂贸wnym celem jest popularyzacja lotnictwa.  Obecnie liczy oko艂o dziewi臋膰dziesi臋ciu cz艂onk贸w dzia艂aj膮cych w sekcjach: szybowcowej, samolotowej i modelarskiej. Najliczniejsz膮 z nich jest sekcja szybowcowa.

Co roku przybywa nowych pilot贸w, a ci bardziej do艣wiadczeni reprezentuj膮 nas na wielu zawodach, cz臋sto odnosz膮c sukcesy. Wszystko to jest mo偶liwe dzi臋ki do艣wiadczonej kadrze naszego Aeroklubu, kt贸ra nie szcz臋dzi czasu i wysi艂ku, aby zapewni膰 wysoki poziom szkolenia.

Aeroklub Elbl膮ski tworz膮 osoby, kt贸re do latania podchodz膮 z wielk膮 pasj膮. U艂atwia to kontakt i pozytywnie wp艂ywa na rozw贸j lotnictwa w Elbl膮gu. Naszym podstawowym celem jest animacja dzia艂alno艣ci elbl膮skiego lotniska i jego dynamiczny rozw贸j po艂膮czony z realizacj膮 cel贸w statutowych naszego stowarzyszenia. Doskona艂ym uzupe艂nieniem naszej kadry s膮 cz艂onkowie Aeroklubu, zwykle u艣miechni臋ci i zawsze pomocni!

Dysponujemy 2 Puchaczami (SP-3351 i SP-3523E), Bocianem (SP-2755), Piratem (SP-2853), 2 Juniorami (SP-3433 i SP-3348), 2 Jantarami (SP-3050 i SP-3296AF), Fok膮 i Cobr膮; samolotami Socat膮 Rallye 235 (SP-CAS) oraz dwoma samolotami Cessna 150 (SP-KBW oraz SP-WBK).  Ponadto w Aeroklubie zbazowanych jest wiele samolot贸w prywatnych w艂a艣cicieli oraz dwa wiatrakowce.

Je艣li chcecie swoj膮 przygod臋 z lataniem rozpocz膮膰 w naszym klubie, to wszystkiego dowiecie si臋 pod numerem telefonu +48 55 233 44 10 lub 668 049 683; ew. pisz膮c na e-mail biuro@aeroklubelblaski.pl lub na stronie FB.

Zapraszamy w odwiedziny!

The Elbl膮g Aeroclub is an association and a public benefit organization. Its main goal is to popularize aviation. Currently it has about ninety members operating in the sections: glider, airplane and model with glider section being the most numerous.

Every year new pilots arrive, and the more experienced ones represent us in many competitions, often successful. All this is possible thanks to the experienced team of our Aeroclub, which does not spare time and effort to ensure a high level of training.

The Elbl膮g Aeroclub is made up of people who have a great passion for flying. This facilitates contact and helps the development of aviation in Elbl膮g. Our main goal is to animate the airport’s in Elbl膮g and its dynamic development combined with the implementation of the statutory goals of our association. A perfect addition to our staff are the members of the aeroclub, usually smiling and always helpful!

We have: 2 Puchacz (SP-3351 and SP-3523E), Bocian (SP-2755), Pirat (SP-2853), 2 Juniors (SP-3433 and SP-3348), 2 Jantars (SP -3050 and SP-3296AF), Foka and Cobra, Socata Rallye 235 (SP-CAS) aircraft and two Cessna 150 aircraft (SP-KBW and SP-WBK). In addition, there are many private owners’ aircraft and two gyroplanes in the Aeroclub.

If you want to start your adventure with flying in our club, you can find out how to do it by calling us: +48 55 233 44 10 or +48 668 049 683; you can also write an e-mail to biuro@aeroklubelblaski.pl or via FB: Aeroklub Elbl膮ski.

You are most welcome to visit us in person!