Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

Cennik motywacyjny w CSS Leszno
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lip 2011, o 12:52 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 22:24
Posty: 609
imię i nazwisko użytkownika: waclaw kokot
Witam. W CSS Leszno - pod nowym dyrektorem - pojawiły się nowe pozycje w cenniku za loty.
http://www.cssleszno.eu/content/files/c ... cennik.pdf
CSS pokazuje takie biznesowe podejście do zarabiania pieniędzy na szybowcach, aby przy okazji nie zniechęcić do latania ceną zaporową.
Nową i ciekawą pozycją jest "szybowiec na telefon". Za dodatkowe 200 zł można jadąc do CSS zamówić uzbrojony szybowiec na starcie i również zdać go na starcie po wylądowaniu (spiesząc się np. na pociąg do domu). Mycie skrzydła, transport i hangarowanie obejmuje wspomniane 200zł.
Miałem już w Lisich namiastkę takiej przyjemności. Zadzwoniłem z pracy, czy jest wolny Jantar, żeby nie jechać na próżno taki kawał drogi - i był. Ale wtedy ktoś po prostu wystawił Jantara i zmienił zdanie, a ja skorzystałem. I to bezpłatnie.
Drugą ciekawostką jest wynajęcie szybowca na trening (7 dni) lub zawody (9 dni) za 1300zł. Takie propozycje znane są w ośrodkach szybowcowych w Afryce. Tylko że wtedy ryzyko braku pogody lotniczej delikwent bieże na siebie. Analizując - 1300zł równoważy w CSS ok. 25 godzin nalotu i przy dobrym tygodniu lotnym można nieźle zejść z ceną za godzinę, robiąc duży nalot. Ale trzeba codziennie latać po 5-6 godzin. To nic niezwykłego - skoro Zbyszek Nieradka leciał swoje 1016km ponad 10 godzin.
Niestety pojawiły się też opłaty stałe : Opłata administracyjna 50zł/rok, opłata za nadzór operacyjny 3zł/h (cokolwiek to oznacza) i opłata za lądowanie i starty szybowców prywatnych 10zł/start.
Podobnie zaboli hangarowanie szybowca w CSS (nawet AeReg.) - 15zł/noc i postój "pod chmurką" szybowca lub wózka transportowego. To nie dotyczy zawodów, więc tylko "easy raiderów" latających swobodnie po Polsce.
Jednym słowem , jak się usiądzie do cennika to można coś ciekawego wymyślić, co pozwoli zarabiać, a jednocześnie będzie atrakcyjne i ktoś to kupi.
Po namyśle zrozumiałem jaki my mamy komfort finansowy w Aeroklubie Elbląskim w porównaniu z CSS.
Z szybowcowym pozdrowieniem
Wacek Kokot


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Cennik motywacyjny w CSS Leszno
PostNapisane: 15 lip 2011, o 18:23 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 16:10
Posty: 19
Lokalizacja: Elbląg
imię i nazwisko użytkownika: Kuba Pręcikowski
Moim zdaniem ten cennik jest dobry tylko powinien zawierac znizki dla juniorow dla ktorych czesto kazda zlotowka jest wazna.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Cennik motywacyjny w CSS Leszno
PostNapisane: 17 lip 2011, o 20:40 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 22:24
Posty: 609
imię i nazwisko użytkownika: waclaw kokot
Witam płatników
Ponieważ jak wiadomo „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” ja wnioskuję o szczególne zniżki dla SENIORÓW, dla których też każda złotówka jest ważna. Nie mam pojęcia kto ma sponsorować te obniżki, ale niech tam. Wiadomo, że koszty utrzymania statku powietrznego są i nie zależą, czy pilotuje go junior czy senior.
Są co prawda seniorzy (i może nawet juniorzy) niebogaci z domu, ale są też i inni. Są tacy, którzy nad opłaty za loty przedkładają puszczanie złotówek „z dymkiem” lub innymi używkami (na które jak wiadomo nie ma zniżek). Ale są i tacy, którzy nie puszczają. A więc czy zniżki za loty powinny być „dla palących”? oto jest pytanie. Poukładanie cennika jest równie skomplikowane jak ułożenie życia, ale trzeba próbować. Może coś da się ulepszyć. Nie wiem też który „cennik jest dobry”, ja tam wolę nasz elbląski. Uznajmy, że ten cennik jest już po obniżkach i to dla wszystkich.
Portier w Lubinie jak dowiedział się ile kosztuje udział w tanim przecież Obozie szybowcowym złapał się za głowę. Ale się uspokoił jak mu wytłumaczyłem, że inni to jadą na urlop do Egiptu, Hiszpanii lub Sri Lanki, a my podobne kwoty zostawiamy w Polsce. I to nam się podoba.
Tylko latajmy bezpiecznie i to jak najwięcej, a wszyscy będą zadowoleni.
Z cennikowym pozdrowieniem
Wacek Kokot
PS mam nową promocję do cennika - pomysł ściągnięty z taryfy komórkowej: powyżej piątej godziny lotu szybowcem – za darmo (miałem już w tym roku 4 loty powyżej 6 godzin).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Cennik motywacyjny w CSS Leszno
PostNapisane: 18 lip 2011, o 11:42 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 16:10
Posty: 19
Lokalizacja: Elbląg
imię i nazwisko użytkownika: Kuba Pręcikowski
Skoro tak rozmawiamy to mowmy wprost o tym. Jak wiadomo punkt widzenia zmienia sie od punktu siedzenia. Piszac o znizkach dla juniorow nie mialem wylacznie siebie na mysli lecz inne mlode osoby z klubu , natomiast wnioskujac z Pana poprzednich postow pisanie o rezerwacji szybowca na telefon" Jak to w Europie" a nie w naszym elblaskim buszu kto pierwszy ten lepszy ma chyba i wylacznie przyniesc korzysci dla osob z daleka np. Trójmiasta. Tak przyznaje sie do tego ze pale i za paczki papierosow miesiecznie mialbym co najmniej 4 hole ale no coz nie korzystam ze znizek i moze dlatego nie jest mi glupio palic:) Pozdrowienia z Jeleniej Góry


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Cennik motywacyjny w CSS Leszno
PostNapisane: 18 lip 2011, o 12:55 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 22:24
Posty: 609
imię i nazwisko użytkownika: waclaw kokot
O sorry. Nie wiedziałem, że to aż tyle kosztuje, przepraszam. Wacek Kokot


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Cennik motywacyjny w CSS Leszno
PostNapisane: 18 lip 2011, o 22:14 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 19:36
Posty: 6
imię i nazwisko użytkownika: Justyna Rymarczyk
Ja myślę, że myślenie Kuby o tym, że powinno się w jakiś sposób sponsorować lub mieć niższe ceny dla Juniorów są jak najbardziej na miejscu. To młodzi mają jeszcze szanse pokazać klub w różnych zawodach(seniorzy też, ale chyba rzadziej), pokazywać, że cały czas jest zainteresowanie tym sportem. Seniorzy to już z reguły latają sobie dla siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group alveo

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL