Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


1.Poprawnie tytułuj wątki tak, aby wiadomo było co znajduje się w środku - wszelkie tematy typu "Pomocy", "Ratunku!!!" będą kasowane, a ich twórca nagradzany warnem.
2.Nie zakładaj bezsensownych wątków w stylu "Jak mam wyczyścić swoje buty?", "Co sądzicie o moim kocie?" - i tak zostaną usunięte.
3.Ponieważ na różnych forach internetowych wiele razy pojawiała się dyskusja o "problemach miłosnych", zabronione jest zakładanie kolejnych wątków o tej tematyce - masz taki problem, poradź się psychologa. Dotyczy to również innych tematów wymagających typowo specjalistycznej wiedzy, jak "Złamałem nogę w kilku miejscach, jak to leczyć?", czy "Matka bije moją dziewczynę, co robić?".
4.Zabrania się zakładania tematów w stylu "Zadanie z chemii" itp - forum to nie miejsce na prace domowe; jeżeli masz z tym problem to idź do nauczyciela albo zadzwoń do kolegi który to rozumie. Mam tu na myśli również wszelkie prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie, doktoranckie, ankiety, tłumaczenia itd. Wątki łamiące ten punkt będą usuwane, a ich założyciel karany warnem.
5.Kasacji podlegać będą również tematy dotyczące wyboru studiów, profilu szkoły średniej, "magicznych" pomysłów na dochodowy biznes itd. Nikt nie będzie za Was wybierał kierunku kształcenia, firmy też nikt za Was nie założy. To Wasze zainteresowania, umiejętności i pragnienia mają Was prowadzić przez życie, nie forumowicze.
6. Daruj sobie żmudne pisanie wątków typu "Zarabianie w internecie" z umieszczonymi w nich ref-linkami. Zanim ktoś na nie wejdzie zostaną usunięte, a Ty odpowiednio nagrodzony. Dotyczy to również ofert kupna/sprzedaży - od tego masz Allegro. Za te przewinienia karzemy szczególnie surowo - warnem z dużą ilością punktów karnych lub nawet banem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj

Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 13:41 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 21:27
Posty: 12
imię i nazwisko użytkownika: Maks
Są inniejsze pomysły alternatywne na tańsze latanie. Ze swojej strony polecałbym tak zwany "hol osiowo-pionowy". Byłoby to robione za pomocą rakiety, która w zależności od wielkości mogłaby naraz wyciągnąć od jednego do setki szybowców na wysokość jonosfery (wtedy zalecałbym maski tlenowe). Problem mógłby stanowić rodzaj napędu, ponieważ zastosowanie napędu tradycyjnego tłokowego, odrzutowego czy nawet parowego wymagałoby mnóstwo paliwa. Z wyliczeń moich wynikałoby, iż przy tradycyjnym napędzie hol na 100m kosztowałby w granicach czterech milionów nowych złotych, a to na pewno przekroczyłoby możliwości większości członków sekcji szybowcowej. Z tego wynika, iż warto byłoby zaopatrzyć się w pewnego rodzaju nowoczesny napęd hiper energetyczny, gdzie byłaby możliwość uzyskania energii siły atomowej z niczego. Można by to określić za rodzaj "energotworu energii wolnej" dzięki czemu koszt holu zmniejszyłby się do symbolicznych kilku groszy. Pozostaje jednak kwestia stworzenia technologii, która wyprzedziłaby swoimi możliwościami tajne amerykańskie projekty prosto ze Strefy 51, które nawet były tworzone na spółkę z obcymi cywilizacjami np. Zeta-Reticulinami itp. (wyobrażacie sobie nową tajną bazę technologii tuż obok Strefy 51 - "Tajna Strefa Badawczo Technologiczna Aeroklubu Elbląskiego"?). Jednakże kwestia taniego latania wymagałaby natychmiast inwestycji! Jak wiadomo, przede wszystkim trzeba stworzyć miejsce postoju i wystrzelenia takowej rakiety (do tego celu można by wykorzystać słup, do którego kiedyś był przymocowany Kamień Meteorologiczny, który został zdjęty, ponieważ do Aeroklubu przybyło dwóch smutnych panów w czarnych garniturach, okularach przeciwsłonecznych, mówiący sobie po numerach raczących twierdzić, iż nie mamy prawa pracy nad aż tak zaawansowanymi technologiami, które mogłyby spowodować totalny krach na giełdzie światowej i załamanie finansów największych światowych koncernów). Kolejną inwestycją musiałaby być budowa 8-kilometrowego pasa betonowego (który mógłby śmiało wjechać na drogę E7) dla lądującego rakieto-wahadłowca, który miałby być przecież energotwornym atomowym źródłem energii do holowania szybowców (pozostawiam kwestię rejestracji takiej maszyny w Polsce odpowiednim ludziom do tego w AE). Odnośnie lądowanie rakieto-wahadłowca, trzeba by dogadać się ze Szczecinem i Suwałkami z racji tego, iż nad tymi miastami, dosyć nisko, rozpoczynałaby się automatyczna ścieżka podejścia do pasów 10/28 ILS w Elblągu. Oczywiście weszłaby również sprawa hangarowania. Wedle moich założeń, powinien powstać hangar podziemny, z którego rakieta byłaby "wysuwana" do góry równolegle ze wspomnianym słupem, który wcześniej służył do badania zakazanej technologii Kamienia Meteorologicznego. Tunel podziemno-rakietowy musiałby być zbudowany z bardzo drogiego, ale jakże wytrzymałego materiału jakim jest tytan. Jak sami widzicie - kwestia taniego latania wymaga sporych nakładów finansowych rzędu miliardów złotych. Na koniec na dole zamieszczam moją wizualizację, która przedstawia ową rakietę wyciągającą szybowce do jonosfery:


Załączniki:
Komentarz: Oto moja wizja, która ukazuje praktyczne działanie mające na celu obniżenie cen za hol.
wizja AE.png
wizja AE.png [ 43.43 KiB | Przeglądane 27299 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 16 kwi 2011, o 07:22 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 19:36
Posty: 6
imię i nazwisko użytkownika: Justyna Rymarczyk
A ja rozumiem, że Ty się piszesz na pilota testowego :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 16 kwi 2011, o 16:19 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 21:27
Posty: 12
imię i nazwisko użytkownika: Maks
Oczywiście, że tak. Wolałbym jednak do pomocy np Szefa Wyszkolenia, ponieważ ma bardzo duże doświadczenie i myślę, iż pilotaż rakiety mojej MYŚLI TECHNICZNEJ nie byłby dla niego większym problemem. Jak chcesz Justyna, to możesz zabrać się jako pasażer. W kosztach tego i tak się nie odczuje, ponieważ rakieta miałaby potężną MOC.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2011, o 22:40
Posty: 2
imię i nazwisko użytkownika: Sebastian Jabłoński
Maksiu, chyba masz dobrego dostawce... :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 16:57 
Administrator
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2011, o 11:27
Posty: 106
Lokalizacja: Elbląg
imię i nazwisko użytkownika: Sebastian Nowak
# Bamba;
# Biopaliwo rakietowe
# Ziele;
# Piah;
# Dziamba;
# Majeranek;
# Marysia Konopnicka;
# Pięciolistna koniczyna;
# Roślina na wszelkie choroby;
# Święta Maria;
# Happy Meal;
# Jazz;
# Koper;
# Jamajski Przysmak;
# Rzadka odmiana kasztanowca jamajskiego;
# Krwawa Mary;
# Paragwajska Pietruszka Pięciopalczasta;
# Smerf;


Stawiam na Biopaliwo rakietowe ;)

_________________
http://technet.elblag.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 21:41 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 19:36
Posty: 6
imię i nazwisko użytkownika: Justyna Rymarczyk
Sebo źle stawiasz, bo to tylko i wyłącznie wina niebieskich ludków jakimi są smerfy ;p


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 20:19 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 21:27
Posty: 12
imię i nazwisko użytkownika: Maks
Justyna! Zamiast pisać o niebieskich smerfach to kup sobie lepiej nową Wołgę:


Załączniki:
wołga.jpg
wołga.jpg [ 94.2 KiB | Przeglądane 27206 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 21:22 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2011, o 12:55
Posty: 11
Lokalizacja: Elbląg
imię i nazwisko użytkownika: Piotr Maliszewski
co tu można dodać " świat według Maxa "


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:12
Posty: 56
Lokalizacja: Elbląg
imię i nazwisko użytkownika: Mieczysław Żuchowski
Zapraszam na lotnisko modelarskie, mamy hol gumowy, koszty zerowe, tylko paru chętnych do naciągania ustrojstwa. Powrót do korzeni szybownictwa.

_________________
pozdrawiam
milo
a dla tych co mnie pamiętają
żutek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 14:10 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 21:27
Posty: 12
imię i nazwisko użytkownika: Maks
Słuchajcie wszyscy. Skoro pojawiają się problemy z zaimplementowaniem mojego projektu, jakim jest energotworna rakieta energii wolnej, to mam inną propozycję - znowu bardziej dla szybowników. Jak wiadomo, nasza Santana miewa awarie, a i prędkości przy ściąganiu liny są ograniczone. W roku 2009, pewnej nocy (kiedy nikogo nie było) postanowiłem przetestować mój nowy projekt na płycie lotniska elbląskiego. Oto niżej przedstawiam udokumentowane zdjęcie zrobione przez NIEWAŻNE kogo. Myślę, że chociaż trochę zwiększyłoby to wydajność lotów (szczególnie, jeśli mówimy o szkoleniu podstawówek):


Załączniki:
Komentarz: Nowa Santana:
NEW SANTANA.jpg
NEW SANTANA.jpg [ 124.51 KiB | Przeglądane 27200 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak zmniejszyć cenę za holowanie szybowców... :-)
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 19:36
Posty: 6
imię i nazwisko użytkownika: Justyna Rymarczyk
Maks możesz mi kupić takie auto, chociaż wolę Subaru Impreza WRX ;p
Co do Santany... wolę nic nie mówić;p


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group alveo

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL