O nas

235kmAeroklub Elbląski jest stowarzyszeniem, którego głównym celem jest popularyzacja lotnictwa.  Obecnie liczy około dziewięćdziesięciu członków działających w sekcjach: szybowcowej, samolotowej i modelarskiej. Najliczniejszą z nich jest sekcja szybowcowa.

Co roku przybywa nowych pilotów, a Ci bardziej doświadczeni reprezentują nas na wielu zawodach, często odnosząc sukcesy. Wszystko to jest możliwe dzięki doświadczonej kadrze naszego Aeroklubu, która nie szczędzi czasu i wysiłku aby zapewnić wysoki poziom szkolenia.

Jeśli chodzi o sprzęt szybowcowy to dysponujemy: 2 Puchaczami(SP-3351 i SP-3523E), Bocianem(SP-2755), Piratem(SP-2853), 2 Juniorami(SP-3433 i SP-3348), 2 Jantarami(SP-3050 i SP-3296AF), Foką i Cobrą. Sekcja samolotowa dysponuje samolotami Rallye 235(SP-CAS) oraz dwoma samolotami Cessna 150(SP-KBW oraz SP-WBK).  Ponadto w Aeroklubie zbazowanych jest wiele samolotów prywatnych właścicieli oraz dwa wiatrakowce.

Jeśli chcecie swoją przygodę z lataniem rozpocząć w naszym klubie, to wszystkiego dowiecie się pod numerem telefonu 055 233 44 10 lub 668 049 683 e.mail biuro@aeroklubelblaski.pl lub zarzad@aeroklubelblaski.pl

Śledźcie naszą stronę internetową, odwiedzajcie nasze forum, przeglądajcie nasze profile facebookowe(Aeroklub Elbląski oraz Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Elbląskiego), bierzcie udział w dniach otwartych, no i jak najczęściej nas odwiedzajcie!