100 – LECIE LOTNICTWA W ELBLĄGU

14 lipca 2012 roku odbędą się uroczyste obchody 100-lecia lotnictwa w Elblągu. W godzinach od 12.00. do 18.00. odbędą się pokazy w powietrzu (część lotnicza), za którą jest odpowiedzialne nasze stowarzyszenie. Jest to wydarzenie unikatowe w skali Polski. Szacujemy, że będzie to jedna z największych imprez plenerowych tego roku.

Zaprosiliśmy do udziału liczne grono pasjonatów lotnictwa – pilotów z Polski i zagranicy, którzy przybędą do nas na różnych typach statków powietrznych. Odbędą się specjalne pokazy lotnicze m. in. z udziałem Biało-Czerwonych Iskier, śmigłowców Straży Granicznej i Marynarki Wojennej RP, Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. W ramach „XVI Świętojańskich Zawodów Balonowych im. Bogusława Stankiewicza” zobaczymy przelot balonów nad elbląskim lotniskiem specjalnie na potrzeby obchodów 100-lecia lotnictwa.

Dla dzieci przygotowane zostaną atrakcje takie jak: zjeżdżalnia dmuchany zamek, dla maluchów basen z piłkami, dla starszych dzieci dwutygodniowe tatuaże z henny, loteria fantowa – koło fortuny oraz trampoliny. Ponadto zorganizowane zostaną warsztaty balonowe czyli, skręcanie balonów w różne zwierzaki. Utworzone zostaną stoiska z balonami helowymi oraz z butonami, czyli możliwością zrobienia przypinki z własnym zdjęciem. Będzie miejsce do spożywania posiłków i napoi.

Oprócz w/w atrakcji 16 Dywizja Zmechanizowana udostępni na potrzeby festynu pojazd opancerzony BRDM-2 w raz z załogą z pełnym wyposażeniem indywidualnym oraz czterokołowy pojazd rozpoznawczy. 16 DZ utworzy stoisko promocyjno-informacyjne prezentujące profil i wizerunek współczesnych Wojsk Lądowych. Ponadto będzie można zobaczyć wystawę modelarską w tym pokaz modeli latających. Będą również możliwe loty zapoznawcze. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji będą również dwa ruchome symulatory lotu, które posiadają ruchome fotele oraz monitory, oddają one wiernie doznania z lotu prawdziwym samolotem. Unikalne oprogramowanie pozwala wykonać lot w każdych warunkach atmosferycznych. Ruchomy symulator to jedynie takie urządzenie w Polsce.

Drugim etapem festynu jest część rozrywkowo-estradowa, za którą odpowiada Urząd Miejski w Elblągu. W godzinach wieczornych odbędą się występy muzyczne m.in. będzie można usłyszeć zespół Żuki, Overtime oraz Patrycję Ost. Będzie można obejrzeć także ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Odbędzie się konferencja naukowa poświęcona lotnictwu, której pokłosiem będzie publikacja książkowa.

Organizatorem obchodów 100-lecia lotnictwa jest stowarzyszenie Aeroklub Elbląski oraz władze samorządowe Elbląga. Jednocześnie dziękujemy sponsorom oraz darczyńcą, którzy pomogli nam w organizacji 100-lecia lotnictwa w Elblągu. Zapraszamy wszystkich na obchody 100-lecia lotnictwa w Elblągu.

Historia lotniska

Do zobaczenia na lotnisku.

STREFA PARKOWANIA WJAZD OD ULICY AKACJOWEJ


Sponsorzy:

Możliwość komentowania jest wyłączona.